Zpráva předsedy KV ČKS za rok 2013

27.01.2014 22:21

ZPRÁVA PŘEDSEDY KV ČKS

18.1. 2014

 

Dámy a pánové, vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vás v krátkosti seznámil s kynologickou činností v našem kraji.

Výbor pracoval ve složení:

Václav Kejř, předseda

Ing. Martin Čecho místopředseda a jednatel, kooptován za pana Kuchtu

Ing. Petra Aulická,  pokladní

Petr Žižka výcvikář

Eva Karvánková, mládež

Láďa Hromada, člen výboru a hlavní koordinátor krajské ligy

 

Výbor se sešel celkem třikrát na své schůzce, první schůze byla  po skončení poslední schůze předsedů, která byla velice bouřlivá, více méně jsme pouze zhodnotili tuto schůzi. Po několika dnech odstoupil z výboru Karel Nedvěd a vzhledem k tomu, že se jednalo již o třetího odstoupivšího člena, podle stanov nebyla možná kooptace. Práce Karla Nedvěda se ujal ing. Čecho a dosloužili jsme v šesti lidech.

Další výborová schůze se sešla 17.4. 2013. Na této schůzi jsme rozdělili peníze na ligu a pořadatelům soutěží.

Uvolnili jsme 8000,- na tábor mládeže a spolu s dotací od ČKS jsme vytvořili podmínky, že naši mládežníci měli tábor zdarma. Tábor se uskutečnil ve Varnsdorfu. Poděkování za zajištění tábora patří Evě Karvánkové.

 

Další schůze výboru byla 19.11. 2013

byla provedena kontrola usnesení z poslední schůze předsedů.

Eva Karvánková podala informaci jednak o táboru mládeže-účast 16 dětí a dále o umístění našich mládežníků na MR mládeže, ve své zprávě Vás bude Eva informovat.

Petr Žižka podal informaci o umístění dospělých na VS a mistrovství a rovněž Vás bude podrobně informovat ve své zprávě.

Proběhly zkoušky figurantů, Láďa Hromada organizačně zajistil i  jakýsi kurz pro začínající figuranty a výcvikáře.I přes slabou účast doporučuji v této činnosti pokračovat. Víme jak vypadá práce kluků ze ZKO, kde chtějí figurovat, ale nemají kde případně od koho něco okouknout a na zkouškách se případně ztrapní a ztratíme je a příště již nepřijdou.

Na zkoušky figurantů 1. tř. a svazových jsme přihlásili dva figuranty. Pana Beera a Filipa. Prvně jmenovaný se těsně před zkouškami zranil a přes maximální úsilí se nám s Petrem Žižkou nepodařilo sehnat náhradu. Vojta Filip jednotku obhájil, nedostal ale prozatím svazového.

Při zkouškách figurantů v krajích, je třeba nahlásit termín a místo konání na ČKS.

V našich organizacích se v loňském roce uskutečily akce. VS Stopařů v Meziboří, mistrovství ČR malých plemen v Krásné Lípě. Pro letošní rok to bude VS mládeže ve Štětí  a v Meziboří VS pro MR stopařů a pro MR ZVV3.

V Roudnici proběhlo velice zdařilé MS FCI, které vysoce hodnotili představitelé pracovní komise FCI (p.Jansen, Shäpermeier) V návaznosti na toto MS dvakrát zasedala v Roudnici n.L. komise pro pracovní psy  FCI.

Výroční členské schůze probíhají, jen Vás žádám o včasné zaslání dokladů o volbách výborů a delegátů na konferenci.

ČKS má docela nedostatek rozhodčích pro výkon, prosím, kdo máte splněny podmínky, zkuste to.

     V nadcházejícím roce nás čeká řada změn. Mimo jiné organizace se mění na SPOLKY, přidružené spolky a podobně. Po prostudování nového OZ nás bude ČKS informovat.

V letošním roce nás čeká sjezd ČKS, který bude 6.12. 2014

 Václav Kejř

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.