Zpráva předsedy KV ČKS na schůzi předsedů dne 28.1.2011

09.03.2012 14:29

 

Schůze předsedů dne 28. 1. 2012 – Litoměřice

Dámy a pánové, vážení přátelé,
opět jsme se sešli po roce, abychom zhodnotili práci uplynulého roku a nastínili, co bude v roce příštím.

Výbor pracoval ve složení: Václav Kejř předseda, Karel Nedvěd jednatel, Milan Truksa výcvikář. Eva Karvánková mládež, ing.Petra Aulická pokladní, Petr Žižka člen výboru, revizorem je paní Derflerová.

Nedlouho po naší poslední schůzi Milan Truksa ukončil členství v ČKS i v jednotlivých chovat.klubech a tím i v našem výboru. Vzhlkedem k tomu, že na VH ČMKU byla většina výboru, provedli jsme tam změnu do funkce výcvikáře jsme ustanovili Petra Žižku a později  27. 9, na schůzi výboru jsme kooptovali do výboru Láďu Hromadu, který v minulosti zpracovával výsledky ligy a v této práci pokračuje i nyní. Navíc přišel s nápadem zpracováním projektu na“Volný čas a práci s mládeží“ a získali jsme tak 20000,- Kč z fondu hejtmana na Ligu a mládež. V letošním roce v této iniciativě bude pokračovat.

Jinak výbor kraje se sešel na třech výborových schůzích, pokud nepočítám schůzku bezprostředně po minulé schůzi předsedů.

Na schůzi 21. 6. jsme řešili problém již zmiňovaného ukončení členství Milana Truksy a dále jsme řešili spory v ZKO Most Rudolice.
Další schůze 27.9. vzali jsme na vědomí založení nových organizací v kraji, do výboru byl kooptován Láďa Hromada. Dále jsme vzali na vědomí úspěch naší mládežnice Lenky Hromadové, která se umístila na MR mládeže na velmi krásném druhém místě.

Poslední schůze výboru byla 7.1., kdy jsme připravovali dnešní schůzi. Navrhli jsme rozdělení finančních prostředků , ocenění za umístění v Lize a za postup či umístění na mistrovství ČR.


Hlavní náplň schůze bylo přepracování pravidel ligy s cílem jejího zkvalitnění včetně organizačního. K přepracování nás vedli některé věci, které se zkrátka narodily v průběhu loňského ročníku. V této souvislosti bych Vás chtěl upozornit na jednu věc. Na výrazném místě propozic soutěži v lize, nejlépe na obálce musí být tato informace. „PROJEKT BYL REALIZOVÁN S FINANČNÍ PODPOROU ÚSTECKÉHO KRAJE“. Jinak s pravidly ligy Vás seznámí Laďa Hromada s Karlem Nedvědem a Petrem Žižkou.

Proběhlo školení figurantů zde v Litoměřicích a byli vybráni dva figuranti na zkoušky do Roudnice na I.třídu, ale bohužel neprošli již v testech. Je to škoda. Asi by v budoucnu bylo dobré  vybrané kluky trochu na tu teorii připravit. Co se týče svazových figurantů obhajoval Láďa Šíma a ing.Jitka Jozová. Láďa obhájil a Jitka klesla do jednotkových.

Vybrali jsme i několik našich jubilantů k ocenění a to Boženu Palfiovou na bronzovou plaketu, Štefana Rajnohu rovněž na bronzovou plaketu, Láďu Cimfla stříbrnou plaketu a pana Kuchtu , který dostane skleněnou plaketu za zásluhy o rozvoj kynologie. Pokud ve Vašich organizacích máte někoho, kdo má kulatiny a v organizaci dobře pracoval, je potřeba ho navrhnout.

Co se týče loňského Mistrovství republiky IPO. Bohužel se ho zúčastnilo pouze asi 30 soutěžících, ostaních 24 nedorazilo. Pro letošní rok předsednictvo ČKS rozhodlo jako motivaci , že MR bude zároveň jako první výb.soutěž příštího roku s tím, že se psovod může zúčastnit dále dvou VS. Body získané na tomto mistrovství, VS předchozí rok a MR plemen 260, budou platit pro možnost účasti na výběr.soutěži následujícího roku. Pro možnost účasti na VS ze složenou zkouškou IPO musí být 270 bodů.

Co se týče neinvestičních dotací-podmínky zůstávají stejné, pouze se změnil termín z konce září na konec srpna.

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.